Běhání jako sport
O běhání by se dalo říci, že to patří snad k nepřirozenějším sportům na světě. Kolikrát běžíme, protože nestiháme autobus, práci anebo běháme za dětmi. Dá se říci, že běh je tak přirozený, že díky tomu patří k velmi oblíbeným sportům. Děti běhají od mala, protože je to součást nějakých jejich her. Sice po tom, co se dostanou na základní školu jejich nadšení odpadne, ale pořád je to součástí života. Horší situace, ale nastává v období puberty a dospělosti, kdy nás už spíše přepadá stud a nějaká vnitřní nechuť. A znova si tento přirozený pocit jako sport vybudovat stojí úsilí a takzvanou lásku na druhý pokus.
Jak tedy najít v sobě to odhodlání? Za prvé je dobré si uvědomit, že to děláte pro sebe, a ne pro někoho jiného. Že Vám to má přinést nějaký užitek, nějaký pocit, a to, jestli máte nějakou nadváhu nebo vaše první pokusy nedopadnou podle představ je potřeba hodit za hlavu. Každý nevrcholový sportovec s během nějak začínal a nikdo neběhal od začátku perfektně. Na internetu je možné najít spoustu instruktážních vidí, jak správně běhat a není přece problém si běžeckou taktiku nacvičit doma před zrcadlem, když Vás zrovna nikdo nevidí. Na co, ale je dobré pamatovat hned od začátku, jak vyrazíte do terénu, že je potřeba si délku trasy postupně dávkovat.
S tím, že se první den schvátíte na 5 km a pak dva dny budete doma chodit celí bolaví vám neprospěje. Není ostuda začít běhat třeba jen kilometr a pomalu přidávat. Další skvělým motivátorem je, když k tomuto sportu přemluvíte nějakou svou kamarádku nebo kamaráda. Ono běhání ve dvou má něco do sebe. Ať už se jedná o vzájemnou motivaci, tak společné slavení úspěchu. Běhání je krásný sport díky, kterému nejen zpevníte své tělo, zlepšíte kondičku, ale hlavně roztáhnete své plíce a celkově se budete cítit lépe a shodíte nějaké to kilo na víc.